چگونه یک جارو برقی متناسب با نیازهای خود بخریم؟

دسته بندی ها :

شناخت بهتر جاروبرقی ها  

شناخت بهتر جاروبرقی ها برای یک خرید : جارووبرقی هم مثل هر وسیله ی خانگی دیگری جزء مهمترین هاست و با داشتن آن خانه ی ما تمیز و بدون آلودگی است زیرا نقش اصلی آن نظافت و پاک کردن سطوح های مختلف است. اگرچه عملکرد همه ی جاروبرقی ها با مکش همراه است اما  براساس قدرت موتور، نوع مخزن، قدرت مکش، نوع فیلتراسیون استفاده شده در آنها، ابعاد، ظاهر و… در دسته بندی های متفاوتی قرار می گیرند. جاروبرقی ها در سه دسته اصلی جاروبرقی های صنعتی و خانگی و نیمه صنعتی طبقه بندی می شوند.

جاروبرقی های صنعتی تفاوت های زیادی با جاروبرقی های خانگی دارند که از بارزترین تفاوت های آنها تعداد و قدرت موتور به کارگرفته شده در جاروبرقی های صنعتی است که در کارخانه ها و شرکت ها و اداره های بزرگ و صنایع مختلف مثل صنایع داروسازی، هواپیمایی، الکترونیک و… استفاده می شوند. اما در این مقاله قصد پرداختن به جاروبرقی های خانگی را داریم.

برای خرید یک جارو برقی خوب و شناخت بهتر جاروبرقی ها نکاتی را باید مورد توجه داشته باشیم  که سایت جمبو تلاش دارد این اطلاعات را در اختیار شما بگذارد.

 برسی ویژگی ها برای شناخت بهتر جاروبرقی ها

1-انواع جاروبرقی ها براساس داشتن یا نداشتن پاکت جاروبرقی

دسته اول جاروبرقی هایی هستند که دارای کیسه یا پاکت جاروبرقی هستند.خود این پاکت ها دو مدل دارند:کاغذی(یکبارمصرف) و پارچه ای. این دسته از جاروبرقی ها دارای نشانگر پربودن مخزن هستند که به هنگام پرشدن مخزن با روشن شدن یک چراغ هشدار پرشدن مخزن را به ما اعلام میکند.

دسته دوم جاروبرقی هایی هستند که دارای مخزن هستند فاقد نشانگر پرشدن مخزنن چون جدار شفاف آنها به خوبی نشانگر حجم مواد جمع آوری شده در جاروبرقی را نشان می دهد.

2-توان موتور جارو برقی

موتور جاروبرقی ها تاثیری مهمی در عملکرد کارکرد آن ها دارد. توان موتور به کاربرده شده در این نوع از وسیله های برقی  معمولا در بازه ی بین 1400 تا 2500 وات می باشد که برای استفاده معمول توان 1700 تا 2000 وات بسنده می کند. البته این موضوع هم مدنظر داشته باشید که توان موتور جاروبرقی با توان مکش آن متفاوت است و نباید آن ها را به جای هم استفاده کرد. طبیعتا هرچقدر قدرت و توان موتور یک جاروبرقی بیشتر باشد توان مکش آن بیشتر خواهد بود ولی در جاروبرقی های با قدرت موتور یکسان، توان مکش میتواند متفاوت باشد و این تفاوت به ساختار جاروبرقی، طول و نوع اتصالات لوله ها، عایق بندی بدنه، شکل پارویی بستگی دارد.

3-صدای جاروبرقی

حال صدای گوشخراشی که از جارو برقی بیرون می آید باعث شده که اعضای خانواده از ما در خواست کنند هنگامی که آن ها در خانه نیستند ما جارو برقی را روشن کنیم اما تکلیف خودمان چیــست…؟!

با وجود اینکه مدت زمان جاروبرقی کشیدن درطول روز به یک ساعت هم به طول نخواهد انجامید اما با این حال کاربران این وسیله شاکی از صدای آزاردهنده تولید شده توسط آن هستند. واقعیت ماجرا این است که، از وقتی که این وسیله برقی به تولید انبوه رسید و دراختیار مصرف کنندگان قرار گرفت مشکل صدای بلند آن وجود داشت است و است و تولیدکنندگان همواره به دنبال کاهش صدای تولیدشده توسط جاروبرقی ها هستند. میزان صدای تولیدشده توسط جاروبرقی ربطی به اینکه از نوع مخزن دار است یا کیسه دار ندارد و هر کدوم در نوع خود می توانند صدای بیشتر یا کمتری نسبت به دیگری از خود تولیدکنند. بعضی از شرکت ها با به کارگیری عایق بندی خاص در اطراف موتور جاروبرقی موفق به کاهش بخصوص صدای تولید شده توسط این وسیله شده اند، البته از نظر ببسیاری کاربران قیمت بالای این جاروبرقی ها به کاهش صدای تولیدی آنها نمی ارزد.

4-رتبه انرژی انواع جاروبرقی ها

اگر شما هم دوستدار محیط زیست و یا دوست دار پول های جیبتان هستید هستید حتما جارو برقی خریداری کنید که برچسب میزان مصرف انرژی آن به سمتَA باشد هر چقدر میزان مصرف انرژی به مصرف A باشد یعنی مصرف انرژی برق آن کالا کمتر و بازدهی آن بیشتر است واگر به سمت حرف  Gباشد انرژی برق بیشتر و بازدهی کمتری دارد.

5-چرخ های جاروبرقی

همه جاروبرقی ها دارای دوچرخ بزرگ در قسمت کناری و عقب خود هستند. برخی از آنها دارای یک چرخ دیگر در قسمت جلو و برخی هم دارای دوچرخ در قسمت جلویی خود هستند.چرخ های به کارگرفته شده در قسمت جلویی جاروبرقی معمولا کوچکتر از چرخ های عقب هستند و قابلیت چرخش360 درجه برای مانور بهتر جاروبرقی و استفاده آسان تر از آن هستند.

 

درکنار نکاتی که موقع خرید جاروبرقی باید حتما مورد توجه داشته باشیم، امکانات جانبی آن است که وجود آنها الزامی نیست اما کار با جاروبرقی را برای ما راحتتر و عملکرد آن را بهتر می کند

از آنجایی که برای جارو کردن سطوح هایی مثل زیر مبل ،زیر یخچال و فریزر،گردگیری پرده ها و… حتما باید خودمان را به آب و آتیش بزنیم می توانیم با خریدن یک جارو بدقی که امکانات تمیز کردن این سطوح را دشته باشید کار خود را راحت تر کنیم …

لوله تلسکوپی

نکته قابل توجه دیگر این است که جارو برقی خریداری کنیم که  لوله فلزی آنها از نوع تلسکوپی باشد. این ویژگی این امکان را به لوله های فلزی به کاربرده شده در دسته جاروبرقی را می دهند که بر روی یکدیگر بلغزند و در اندازه های از پیش تعیین شده قرار بگیرند. اهمیت این ویژگی وقتی آشکار می شود که آقایان به جای خانم ها  از این وسیله ی برقی استفاده کنند و با درنظر گرفتن این مسئله که معمولا قد بلندتری نسبت به خانم ها دارند و برای تطبیق قد خود با محل مورد نظر خود و تنظیم طول دسته جاروبرقی و راحتی هرچه بیشتر کار کاربر، موقع خرید حتما باید به این موضوع دقت کنید….😁

 

امیدوارم با خواندن این مطالب کمکی  کرده باشیم برای خرید و شناخت بهتر جاروبرقی ها  …😁✌

 

فروشگاه اینترنتی جمبو یکی از محبوب ترین وبزرگترین فروشگاه های آنلاین درسطح کشور است.این فروشگاه این امکان را برای شما فراهم میکند تا بتوانید کالای موردنیاز خود را در زمینه ی لوازم خانگی که تخصص این فروشگاست را از بین مجموعه متنوعی از برترین برندهای خارجی و ایرانی انتخاب کنید.

برچسب ها :

نظرات شما

0
X